Aktualności

Wymiana standardowego radia na nawigację fabryczną?

Jednym z elementów samochodu dostępnych coraz częściej w standardzie jest nawigacja fabryczna. Nie wszystkie auta jednak ją posiadają, nawet jeśli w danym modelu i roczniku możliwy jest jej montaż.

Jeżeli używasz pojazdu wyposażonego w standardowe radio, sprawdź, czy możesz je zamienić na fabryczny moduł z nawigacją i obsługą innych systemów zastosowanych w samochodzie. Warto skorzystać z takiej możliwości. Dlaczego i w jaki sposób wymienić standardowe radio na panel z nawigacją? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Nawigacja fabryczna w samochodzie – dlaczego warto ją zainstalować zamiast radia?

Standardowy system audio pełni wyłącznie jedną funkcję – umożliwia odsłuch muzyki z radia i nośników zewnętrznych. Satelitarna nawigacja fabryczna umieszczona jest w module, który w zależności od marki, modelu i rocznika auta posiada co najmniej kilka funkcji, jest też najczęściej wyposażona w duży kolorowy wyświetlacz co znacząco wpływa na czytelność i estetykę auta. Poza wygodnym korzystaniem z map zapewnia zwykle także odsłuch audio i obsługę telefonu. Ułatwia tym samym jazdę samochodem i czyni ją bardziej bezpieczną i wygodną.

 

Fiat bez języka polskiego w nawigacji?

Popularność włoskiego producenta z roku na rok coraz bardziej rośnie. Jest to głównie spowodowane niezwykle kompaktowymi wymiarami najnowszych modeli. To połączenie niesamowitej miejskiej funkcjonalności i nieskomplikowanej budowy. Nic więc dziwnego, że Polacy tak chętnie kupują samochody tej marki. Obojętnie, czy wybierają Państwo starszy, czy też najnowszy model, często dyktowane jest to głównie ceną. A ta jest niejednokrotnie atrakcyjniejsza w przypadku aut sprowadzonych z zagranicy. Wtedy jednak podczas użytkowania zaczyna doskwierać brak polskiego języka w nawigacji oraz całym panelu sterowania. Owszem, można tak funkcjonować, ale my oferujemy Państwu znacznie większy komfort korzystania z nowego auta. Zapewniamy spolszczenie nawigacji dla Fiata, dzięki czemu podróżowanie stanie się jeszcze większą przyjemnością.

UCONNECT 6.5N czy 8.4N?

Niezależnie od tego, jaki model samochodu Państwo posiadają, mamy do zaoferowania dwa spolszczenia. Nawigacja UCONNECT 8.4N to tłumaczenie nawigacji Fiata Freemont. Obejmuje ona roczniki od 2013 do 2017 r. W tym przypadku zapewniamy polskie menu i lektora. Wbudowaną nawigację wyposażamy również w najnowsze mapy, zarówno Polski, jak i Europy. W razie potrzeby zajmiemy się również aktualizacją starego oprogramowania oraz jego serwisem, w przypadku usterki. Podobnie sprawa wygląda z rozsławionym i popularnym Fiatem 500. Nawigacja UCONNECT 6.5N to bowiem spolszczenie nawigacji dla Fiata 500X i Fiata 500L. Tutaj mamy do czynienia z rocznikami od 2013 do 2017. UCONNECT 6.5N to nie tylko najnowsze mapy Polski i Europy, wzbogacone o polskie menu i lektora. To również szereg przydatnych w dzisiejszym mobilnym świecie funkcji. W przypadku wybranych pojazdów, posiadających możliwość sterowania głosowego, również ono podlega tłumaczeniu. Nasza polska nawigacja to bez wątpienia niezawodny kompan podróży. Instalacja spolszczenia pomoże w obsłudze wszystkiego, co znajdziemy na ekranie wyświetlacza m.in. radia, dvd, czy klimatyzacji. Myśląc przyszłościowo, służymy również aktualizacjami i ewentualnym serwisem.

Nawigacja dla Fiata – czy warto ją przetłumaczyć?

Jeżeli ktoś z Państwa jeszcze zastanawia się, czy ten zabieg jest wart zachodu, już śpieszymy z odpowiedzią. Jeżeli zakupiony samochód nie jest tylko rozwiązaniem tymczasowym, odpowiedź brzmi tak, warto. Jeżeli mamy zamiar zaprzyjaźnić się na dłużej z naszym nowym nabytkiem, dobrze jest szczególnie zadbać o komfort użytkowania. Warto skorzystać z tej sposobności, szczególnie jeżeli pokonujemy codziennie długie trasy. Komunikaty w języku polskim połączone z aktualnymi mapami gwarantują bezpieczną jazdę bez zbędnych niespodzianek. Słysząc odpowiednie polecenia, ograniczamy spoglądanie na ekran do minimum. Dzięki temu płynnie i bezstresowo pokonujemy trasę, a kierowanie samochodem staje się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

 

Jak poprawnie zaktualizować nawigację w samochodzie?

Nawigacje fabryczne z każdym rokiem zyskują na popularności. Zarówno osoby zainteresowane zakupem nowego samochodu, jak i szukający na rynku wtórnym chętniej decydują się ten dodatek, nawet jeżeli zwiększa cenę zakupu. Przy wielu nowych inwestycjach drogowych istotne jest, aby nawigacja miała aktualne oprogramowanie.

Dlaczego nawigacja musi być zaktualizowana?

Mimo stałego wzrostu sprzedaży aut z nawigacją fabryczną – im wyższy segment, tym większy odsetek modeli wyposażonych w to udogodnienie – nadal zdarza się, że w nowym samochodzie zainstalowano oprogramowanie sprzed roku czy dwóch. W naszym kraju może stanowić to poważny problem, szczególnie dla kierowców podróżujących na dłuższych dystansach. Ostatnie lata to ogrom inwestycji drogowych, obejmujących kolejne kilometry autostrad, dróg ekspresowych i lokalnych. Wiele miejscowości doczekało się obwodnic; kolejne są planowane. Brak aktualnych danych o obwodnicach może skończyć się męczącą drogą przez centrum dużego miasta, co znacząco wydłuży podróż oraz może oznaczać zwiększone zapotrzebowanie na paliwo.

Aktualizacja nawigacji fabrycznej jest szczególnie polecana właścicielom samochodów, w których nie zainstalowano polskiego języka. Owszem, można traktować taką nawigację jako dodatkowe narzędzie do nauki języka, ale to pozorny atut. Polskie menu i lektor mówiący po polsku polecane są też osobom dobrze władającym językiem angielskim, niemieckim czy francuskim. Więcej – brak nawigacji z polskim menu, nawet jeżeli są tam mapy kraju – zwiększa ryzyko wypadku. Obsługa wszelkich urządzeń w pojeździe powinna być jak najmniej absorbująca uwagę kierującego. Aktualizacja nawigacji samochodowych jest więc czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo.

Komu zlecić zaktualizowanie nawigacji?

O ile na krótkich dystansach i przy okazjonalnych dłuższych trasach niezłym rozwiązaniem jest nawigacja w smartfonie, to jednak fabryczna nawigacja ma wiele dodatkowych atutów. Inteligentne wyszukiwanie tras, opracowywanie przejazdów alternatywnych, asystent pasa ruchu czy możliwość korzystania z zestawu głośnomówiącego przemawiają za tym, aby znaleźć firmę, dla której aktualizacja nawigacji samochodowej to główny obszar działalności. Godną polecenia jest nasza firma Fabryczne.pl. Pracują u nas eksperci wyspecjalizowani w tej dziedzinie. Od 2003 roku stale poszerzamy ofertę aktualizacji, obejmującą nie tylko popularne marki czy modele, ale też samochody bardziej niszowe. Istotną informacją potwierdzającą najwyższą jakość rozwiązań opracowywanych przez Fabryczne.pl jest to, że wiele innych firm świadczących podobne usługi, korzysta z naszych programów.

Aktualizacja nawigacji fabrycznych obejmuje też konwersję USA na system europejski (w tym wgranie języka polskiego). To cenna informacja dla właścicieli samochodów sprowadzanych zza oceanu.

 

Nawigacje w starym aucie - czy można je zaktualizować?

Stara fabryczna nawigacja wcale nie musi być bezużyteczna. Po zainstalowaniu aktualnych polskich map i tłumaczenia nadal może pełnić swoją funkcję.
Spora część używanych aut sprowadzanych do naszego kraju ma nieaktualną nawigację fabryczną. Kolejny problem to brak polskiego menu oraz map naszego kraju. Co więcej, w większości przypadków nabywca nie może liczyć na dostępność nowych materiałów, bo systemy zostały już porzucone przez producentów. Dotyczy to między innymi systemów Porsche PCM 3.1, Mercedes Comand NTG 3.5 czy aut z koncernu FCA (Jeep, Chrysler, Lancia, Dodge) z systemami RHW, RHR, RHP – tu także można liczyć na naszą pomoc, mamy najnowsze mapy do tych sytemów.

Czy da się zaktualizować starą nawigację samochodową?

Czy jednak oznacza to, że wbudowana nawigacja w około 10-letnich autach jest dziś bezużyteczna, a jedynym rozwiązaniem jest zakup zewnętrznego urządzenia? Jak się okazuje – niekoniecznie. Aktualizacja nawigacji w starych autach zazwyczaj jest możliwa, ale może wiązać się z pewnymi problemami i kosztami.

Czy pomimo tego warto zdecydować się na taki krok?

Zdecydowanie. Przemawia za tym przede wszystkim wygoda. Fabryczna nawigacja ma zwykle większy ekran, bez problemu może korzystać z wbudowanego systemu nagłośnienia (co ma wpływ na czytelność komend) i nie można o niej zapomnieć. Plusem okaże się też możliwość obsługi za pomocą przycisków na kierownicy. To też najlepsze rozwiązanie dla estetów, bo umieszczony w desce rozdzielczej ekran wygląda dużo lepiej niż urządzenie przymocowane do uchwytu. Kolejny argument dotyczy szybkości działania. Fabryczna nawigacja korzysta z wbudowanej anteny, co w dużej mierze eliminuje problem opóźnień lub gubienia zasięgu.

Aktualizacja nawigacji. Jak należy to zrobić poprawnie?

To, na ile skomplikowana będzie aktualizacja starych nawigacji samochodowych, zależy przede wszystkim od modelu auta. Niezależnie jednak od trudności czysto technicznych, kierowca może popełnić inne błędy – na przykład zainstalować nieaktualny pakiet lub ten zawierający niskiej jakości tłumaczenie. Jak uniknąć takich problemów? Przede wszystkim nie robić tego samemu z wykorzystaniem plików znalezionych w internecie lub kupionych w niesprawdzonym sklepie.

Aktualizacja nawigacji fabrycznej własnym sumptem nie tylko jest obarczona sporym ryzykiem, ale też może być bardzo czasochłonna. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc powierzenie tego zadania profesjonalnej firmie, dlatego zapraszamy do współpracy z naszą firmą Fabryczne.pl. Obejmuje ona dobór odpowiednich map i tłumaczenia (w tym polskich komend wypowiadanych przez lektora), a także zainstalowanie aktualizacji.

 

Nawigacja Nissan bez języka polskiego? Nic straconego!

Marka Nissan to japoński producent samochodów, którego auta wyróżniają się wysoką solidnością, wygodą oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i użytkowymi. Cieszą się dużą popularnością i chętnie wybierane są przez wielu kierowców w Polsce. Niestety nie wszystkie modele samochodów marki Nissan posiadają nawigację w języku polskim, co w wielu przypadkach znacznie utrudnia sprawne poruszanie się po drogach przez polskich kierowców. Tutaj z pomocą przychodzi nasza firma, która zajmuje się tłumaczeniem nawigacji samochodowych.

Spolszczenie nawigacji Nissan

Samochody marki Nissan wyposażone są w specjalistyczny system podkładowy Nissan SD Connect LCN1, który oferowany jest przez tego japońskiego producenta samochodów. Jest on dobrze znany specjalistom pracującym u nas, którzy zajmują się spolszczeniem tej nawigacji bez fizycznej ingerencji w budowę urządzenia. Tłumaczenie danych, map i wgranie polskiego lektora odbywa się poprzez wgranie nowego oprogramowania i ponowne uruchomienie nawigacji. Cały proces spolszczenia nawigacji Nissan przeprowadzany jest niezwykle sprawnie i szybko. W efekcie pozwala on na spolszczenia całego menu systemu, map oraz głosu lektora nawigacji. Przekłada się to na szereg korzyści dla polskich kierowców.

Polski lektor w nawigacji Nissan – pasujące modele

Oferowane przez nas spolszczenie nawigacji dla Nissana (https://fabryczne.pl/pl/catalog/NISSAN) to uniwersalne rozwiązanie, które może zostać zaimplementowane do wielu popularnych modeli samochodów tej marki. Pełne spolszczenie warstwy wizualnej nawigacji oraz jej warstwy dźwiękowej jest możliwe w modelach, takich jak Nissan Cabstar, Nissan Juke, Nissan Note, Nissan Qashqai, Nissan X-trail, Nissan Cube, Nissan Micra czy Nissan NV200. Pozwala to na skorzystanie z możliwości tłumaczenia nawigacji na ojczysty wielu kierowcom poruszających się po polskich i europejskich drogach.

Tłumaczenie nawigacji Nissan na język polski - dlaczego warto?

Prawidłowo funkcjonujące spolszczenie nawigacji Nissan to rozwiązanie, które w znaczący sposób zwiększa funkcjonalność auta. Dodatkowo sprawia, że korzystanie z niego przez polskiego kierowcę staje się znacznie bardziej komfortowe i bezpieczne. Polski lektor oraz mapy w nawigacji Nissana pozwalają skupić się na drodze, a nie na tłumaczeniu generowanych komunikatów i poleceń. Polonizacja nawigacji pozwala także na uzyskanie najnowszych map Polski i Europy oraz możliwość korzystania z regularnych aktualizacji oprogramowania i serwisu tego typu urządzeń.

Niech Twój Aston Martin przemówi po polsku

Aston Martin DB11 to samochód sportowy klasy wyższej produkowany przez brytyjską markę Aston Martin od 2016 roku. Jest to luksusowy pojazd doceniany przez miłośników motoryzacji i innych kierowców, który nie jest często spotykany na polskich drogach ze względu na swoją wysoką cenę. Jednak osoby marzące o posiadaniu tego pojazdu nie muszą się już martwić brakiem polskiej nawigacji w tym samochodzie, ponieważ nasza firma Fabryczne.pl posiada w swojej ofercie spolszczenie nawigacji Aston Martin DB11 - https://fabryczne.pl/pl/catalog/ASTON%20MARTIN pozwalające na uzyskanie polskiej wersji językowej w warstwie wizualnej oraz dźwiękowej.

Tłumaczenie nawigacji dla Aston Martin

Oferta obejmuje polskie wersje językowe nawigacji dla różnych marek i modeli samochodów. Wśród nich znajduje się także wersja oprogramowania dla samochodu marki Aston Martin. Nawigacja Aston Martin DB11 to profesjonalne tłumaczenie oprogramowania dla tego modelu, które zawiera najnowsze mapy Polski i Europy. Proponowane rozwiązanie przetłumaczone jest zarówno w wersji wizualnej, jak i w wersji dźwiękowej. Polski lektor w nawigacji Aston Martin pozwala na swobodne słuchanie kolejnych poleceń i podróżowanie po całym kontynencie bez żadnego problemu ze zrozumieniem komend czy mapy.

Polska nawigacja w samochodzie Aston Martin – dlaczego jest potrzebna?

Tłumaczenie nawigacji do samochodu Aston Martin to niezwykle przydatne rozwiązanie, które wykorzystywane jest przez wielu polskich kierowców chcących poczuć się komfortowo na drodze. Proponowane tłumaczenie nawigacji do Aston Martin DB11 wyróżnia się czytelnych i przejrzystym oprogramowaniem oraz szeregiem funkcjonalności usprawniających wykorzystanie nawigacji podczas prowadzenia pojazdu. Zdecydowanie się na to rozwiązanie znacząco podnosi komfort kierowcy w trakcie prowadzenia pojazdu. Spolszczenie nawigacji Aston Martin pozwala na cieszenie się szeregiem innych korzyści, do których można zaliczyć:

• Wygodne i zrozumiałe oprogramowanie nawigacji

• Bezpieczeństwo, pewność i wysoki komfort kierowcy podczas poruszanie się po drogach

• Zdolność natychmiastowej reakcji na polecenia nawigacji

• Możliwość słuchania radia, wykonywania połączeń i sprawdzania ustawień pojazdu w trakcie jazdy

• Możliwość dokonywania regularnych aktualizacji oprogramowania

• Dostęp do firmowego serwisu urządzeń

Tłumaczenie nawigacji Aston Martin – kiedy się zdecydować?

Spolszczenie nawigacji Aston Martin najczęściej wybierane jest przez kierowców nieznających języków obcych, którzy nie wyobrażają sobie jazdy z nawigacją w innymi języku. Wgranie polskiego oprogramowania pozwala im rozumieć polecenia nawigacji i sprawnie poruszać się po europejskich drogach. Jednak tłumaczenie nawigacji to także doskonałe rozwiązanie dla kierowców posługujących się innymi językami, którzy chętniej korzystają z nawigacji w ojczystym języku w celu zwiększenia szybkości reakcji oraz posiadania pewności, że wszystkie polecania nawigacji zostaną zrozumiane przez nich prawidłowo. Pozwala to skupić się na drodze i zapewnić większy podczas prowadzenia pojazdu.

Kupno samochodu - czy warto dopłacić za nawigację fabryczną?

Kupno samochodu to dla niejednego duży wydatek. To dlatego kierowcy często zastanawiają się, czy jest możliwość obcięcia kosztów. W centrum ich uwagi znajduje się czasem nawigacja fabryczna. W ich głowie pojawia się wątpliwość, czy faktycznie warto za nią dopłacać. Naszym zdaniem zdecydowanie TAK! Nawet jeśli jest to wysiłek finansowy, z pewnością za jakiś czas będziemy wdzięczni, że zdecydowaliśmy się go ponieść.

Zalety nawigacji fabrycznej

Jakie są zalety nawigacji fabrycznej? Przede wszystkim nie trzeba jej integrować z pojazdem poprzez instalowanie dodatkowych kabli czy przewodów. Ponieważ jest ona umieszczana w centralnym miejscu kokpitu, z łatwością można ją użytkować. Trudniej jest ją jednak ukraść. W przypadku nawigacji przenośnej wystarczy jedynie zbić szybę. Nawigacja fabryczna powinna zawierać aktualne mapy, dzięki którym bez trudu można dotrzeć do obranego celu. Można z niej korzystać na wiele sposobów. Część kierowców zerka na mapę, podczas gdy inni podążają za głosem lektora. Czasem obie metody są łączone.

Nawigacja w języku polskim

Warto zwrócić uwagę, czy nawigacje do samochodu są dostępne w języku polskim. Nawet jeśli kierowca zna języki obce, użytkowanie systemu w innym języku będzie wymagało więcej skupienia, co na dłuższych trasach będzie męczące. Niestety, na obcojęzyczne komendy reagujemy wolniej niż na te w języku ojczystym. A szybkość reagowania na drodze jest bardzo ważna! Na szczęście wiele systemów oferuje język polski do wyboru. Jeśli nie - możliwa jest zmiana języka w nawigacji. Zajmuje się tym nasza firma Fabryczne.pl. Od lat konsekwentnie opracowujemy tłumaczenia dla nawigacji różnych marek samochodowych. Nasze fabryczne nawigacje w języku polskim działają bez zarzutu, zarówno na poziomie wizualnym, jak i głosowym. Oferujemy również aktualizację systemów oraz najnowsze mapy Europy i Polski. W razie problemów natury technicznej zajmujemy się również serwisem urządzeń. System pozwala również na słuchanie polskiego radia czy sterowaniem poszczególnymi funkcjami samochodu. Fabryczne nawigacje do samochodu znacząco ułatwiają życie każdego kierowcy. To nie tylko funkcjonalne urządzenie, które ułatwi poruszanie się po drodze, dotarcie do celu czy korzystanie z funkcji auta, które zwiększają prestiż jazdy. Prezentuje się ono również elegancko i luksusowo. Warto jednak zwrócić uwagę, aby dało się z niego korzystać w języku polskim. Jeśli nie ma takich możliwości, warto wówczas skontaktować się z naszą firmą Fabryczne.pl lub odwiedzić naszą stronę www.fabryczne.pl

Co gdy nie mam polskiego języka w nawigacji Porsche?

Samochody niemieckiej marki Porsche to synonim luksusu i elegancji. Nic dziwnego, że tak wielu polskich kierowców decyduje się na ich zakup. Niestety, ich radość z zakupów często mija, kiedy okazuje się, że samochód nie posiada polskiego języka w nawigacji. W takich przypadkach mamy rozwiązanie problemu. Wystarczy zgłosić się do naszej firmy Fabryczne.pl.

Profesjonalne tłumaczenie nawigacji Porsche

Fabryczna nawigacja Porsche może zostać zmieniona bez potrzeby ingerencji w samo urządzenie. Wszystko odbywa się z poziomu oprogramowania. Zapewniamy nie tylko polskie menu w Porsche, ale również polskiego lektora. W niektórych modelach istnieje również możliwość głosowego sterowania. Oprócz tego zapewniamy najnowszą mapę Europy i Polski, dzięki czemu można bez problemu dotrzeć w każdy zakątek kontynentu. Spolszczenie nawigacji dla Porsche to zaledwie jedna z naszych usług. Zajmujemy się również aktualizacją oprogramowania oraz serwisem urządzeń nawigacyjnych.

Modele Porsche z dostępnym tłumaczeniem nawigacji

Nasza firma już od lat zajmuje się tłumaczeniem wielu systemów nawigacyjnych. Również spolszczenie nawigacji dla Porsche było dla nas priorytetem. Oto lista systemów nawigacyjnych, które przetłumaczyliśmy:

 • Porsche MH2P. Pasuje do modeli Porsche CAYENNE (2019-2020r.), Porsche Macan (2019-2020r.) oraz Porsche 911 (2019-2020r.).
 • Porsche PCM 3.1. Pasuje do modeli Porsche CAYENNE2 (2011-2016r.), Porsche 911 (2011-2016r.), Porsche PANAMERA (2009-2016r.), Porsche BOSTER (2012-2016r.), Porsche MACAN (2013-2016r.) oraz Porsche CAYMAN (2012-2016.).
 • Porsche PCM 3.0. Pasuje do modeli Porsche CAYENNE (2009-2010r.), Porsche 911 (2009-2011r.), Porsche CAYMANN (2009-2011r.) oraz Porscge BOXTER (2009-2011r.).
 • Porsche PCM 4.0. Pasuje do modeli Porsche CAYENNE (2016-2020r.), Porsche PANAMERA (2016-2020r.), Porsche 718 (2016-2020r.), Porsche 911 (2016-2020r.) oraz Porsche MACAN (2016-2020r.)

Fabryczna nawigacja Porsche może zostać zmieniona pod kątem języka? Jak najbardziej można korzystać z oprogramowania w języku polskim, zarówno na poziomie wizualnym (menu), jak i głosowym (lektor). Poza tym nawigacja pozwala na słuchanie polskiego radia czy sterowanie innymi funkcjami samochodu. Decydując się na profesjonalne tłumaczenie systemu, warto zwrócić się do nas. Na rynku nie brakuje oszustów, którzy sprzedają podróbki tłumaczeń. Lepiej jest zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy się na tym znają. Nasza firma Fabryczne.pl jest liderem tłumaczeń nawigacji na rynku.

Dedykowana nawigacja do samochodu czy nawigacja ze smartfona?

Nawigacje samochodowe GPS oraz nawigacje na smartfona to nowoczesne rozwiązania, które prowadzą kierowców do celu i umożliwiają proste poruszanie się po drogach. Często stosowane są one zamiennie i stanowią swego rodzaju alternatywę. Jednak każde z tych urządzeń posiada swoją własną specyfikację oraz funkcje, które sprawiają, że wybierane są one przez użytkowników do konkretnych zastosowań. Które rozwiązanie jest lepsze?

Nawigacje w smartfonie – czym się charakteryzują?

Nawigacja samochodowa w telefonie jest ogólnie dostępna dla wszystkich użytkowników smartfonów, które większość kierowców zawsze ma przy sobie. Korzystają oni z różnego rodzaju darmowych aplikacji, takich jak Mapy Google, Yanosik, Waze czy Here We GO. Dzięki stałemu połączeniu z internetem telefon ma dostęp do aktualnych map oraz informacji o zmieniającej się sytuacji na drodze. Aplikacje w smartfonach informują kierowcę o nadchodzących niedogodnościach - korkach, remontach czy kontroli prędkości. Nowoczesne smartfony to także urządzenie, które posiada duży i wysokiej jakości ekran pozwalający na wygodne odczytywanie wszystkich informacji znajdujących się w aplikacji. Jednak nawigacja w smartfonie nie jest rozwiązaniem pozbawionym wad, ponieważ telefony rozładowują się dość szybko – może to być dość problematyczne podczas dłuższej podróży, kiedy potrzebne będzie podłączenie telefonu do ładowarki samochodowej. Częste się także sytuacje że wtedy kiedy nawigacja jest nam najbardziej potrzebna to akurat w tym miejscu gdzie się znajdujemy nie ma zasięgu sieci i nie mamy dostępu do nawigacji! Ponadto aplikacje w telefonie często nie działają tak wydajnie (ze względu na inne aplikacje, działające w tle) oraz nie gwarantują wielu dodatkowych opcji, które posiadają profesjonalne nawigacje samochodowe.

Profesjonalna nawigacja samochodowa – co umożliwia i jakie dodatkowe funkcje posiada?

Nawigacje samochodowe to sprzęt skonfigurowany pod potrzeby kierowców. Tego typu urządzenia dostosowane są do wygodnego, bezproblemowego i długotrwałego użytkowania w trakcie prowadzenia pojazdów. Ponadto producenci profesjonalnych nawigacji samochodowych gwarantują wiele dodatkowych funkcjonalności, takich jak np:

 • inteligentne wyszukiwanie trasy pozwalające na określenie najbardziej dogodnej trasy prowadzącej do celu,
 • udostępnianie przez nawigację alternatywnych tras,
 • informowanie o utrudnieniach na drodze – korkach, remontach czy fotoradarach,
 • asystent pasa ruchu,
 • łączność nawigacji ze smartfonem, która pozwala na korzystanie z zestawu głośnomówiącego i odczytywanie przychodzących wiadomości na głos.

Nowoczesne nawigacje samochodowe umożliwiają korzystanie z wielu udogodnień, które podwyższają komfort, bezpieczeństwo oraz umożliwiają szybsze docieranie do określonego celu. W przypadku dedykowanych nawigacji do konkretnych marek samochodów nasza firma Fabryczne.pl może pomóc w aktualizacji map i oprogramowania. W przypadku, gdy w urządzeniach konieczna jest zmiana języka w nawigacjach fabrycznych, pomagamy wgrać język polski do nawigacji oraz ustawić mapy europejskie. Konwersja USA na EU to w wielu przypadkach niezwykle przydatna usługa, która umożliwia komfortowe korzystanie z posiadanej nawigacji GPS.

Dedykowana nawigacja samochodowa czy nawigacja ze smartfona – na co się zdecydować?

Nawigacja samochodowa oraz nawigacja w telefonie to rozwiązanie, które posiadają odmienne cechy i funkcjonalności. Z tego względu wykorzystywane są one do różnych zastosowań. Jednak profesjonalne urządzenie GPS umożliwia dostosowanie nawigacji do poszczególnego modeli i marki samochodu. Ponadto ma wiele dodatkowych funkcji poza samym GPS’em oraz jest dokładniejsza i wygodniejsza. Nawigacja samochodowa stanowi, więc idealne rozwiązanie dla profesjonalnych kierowców oraz osób często jeżdżących w dłuższe trasy, którym zależy na wysokiej dokładności map i uzyskiwaniu rzetelnych informacji. Nawigacja w smartfonie stanowi rozwiązanie bardziej doraźne, które wykorzystywane jest przez osoby przemieszczające się po mieście lub jeżdżące niewiele.

Jakie funkcje znaleźć można w nawigacji samochodu?

Nowoczesne nawigacje samochodowe to urządzenia, które w znacznym stopniu ułatwiają kierowcom poruszanie się po drogach. Szeroki zasięg GPS, wysoka dokładność nawigacji oraz funkcjonalne i przyjazne mapy pozwalają na uzyskanie wysokiego komfortu i bezpieczeństwa podczas poruszania się samochodem.

Aktualizacje nawigacji samochodowej – dlaczego warto o niej pamiętać?

Korzystanie z nawigacji samochodowej spełnia swoją funkcję, jeśli urządzenie jest odpowiednio skonfigurowane oraz zawiera aktualne mapy drogowe. Wymaga to od kierowcy dbania o regularne wykonywanie aktualizacji map i oprogramowania – w nowoczesnych urządzeniach wykonują się one automatycznie (lecz w przypadku problemów nasza firma Fabryczne.pl zawsze jest gotowa pomóc). Pozwala to na sprawne funkcjonowanie nawigacji samochodowej oraz bezpieczne dotarcie do celu podróży. Z tego względu przed zakupem urządzania warto sprawdzić, czy producent daje możliwość darmowej aktualizacji map przez pewien okres czasu po jego zakupie – wygodnym rozwiązaniem jest możliwość aktualizacji map przez okres 2 lat od zakupu. Zadbanie o aktualizacje oraz sprawne funkcjonowanie nawigacji samochodowej pozwoli w pełni cieszyć się z udogodnień i funkcji, jakie posiadają nowoczesne urządzania nawigacyjne.

Funkcjonalność nawigacji samochodowych – co umożliwiają?

Nawigacje do samochodów to urządzenia, które w ostatnich latach przeszły sporą metamorfozę –stały się one bardziej profesjonalne oraz zostały wyposażone w wielu funkcji i udogodnień dla kierowcy prowadzącego pojazd. Nawigacje GPS stały się prawdziwymi asystentami jazdy, którzy wyposażenie są w funkcjonalności, takie jak:

 • Inteligentne wyznaczanie trasy – polega ono na uwzględnieniu w trakcie jazdy czynników wpływających na czas i wygodę przejazdu daną trasą. Urządzenie bierze pod uwagę czynniki, takie jak natężenie ruchu, sygnalizację świetlną, liczbę rond, czy nawet progów zwalniających. Pozwala to na określenie optymalnej trasy zapewniające szybką i bardziej efektywną podróż do celu.
 • Informowanie o korkach, utrudnieniach oraz fotoradarach – wszelkie czynniki zmieniające się na bieżąco są widoczne na aktualizowanej mapie. Pozwala to na sprawne reagowanie na zmieniającą się sytuację na drodze.
 • Wybór trasy – polega na udostępnianiu przez nawigację podglądu alternatywnych tras na mapie. W zależności od preferencji można zdecydować się na dotarcie do punktu docelowego najszybszą, najbardziej ekonomiczną, najłatwiejszą lub najkrótszą możliwą trasą.
 • Łączność nawigacji ze smartfonem – przekłada się na uzyskanie kolejnych udogodnień, takich jak pełnienie przez nawigację funkcji zestawu głośnomówiącego, odczytywanie przez nawigację przychodzących wiadomości czy dostęp do informacji drogowych w czasie rzeczywistym.
 • Asystent pasa ruchu – polega na wspomaganiu kierowcy w utrzymaniu pojazdu w pasie ruchu, co pozwala uniknąć niezamierzonej zmiany pasa jezdni. Ta funkcjonalność cieszy się największą popularnością wśród początkujących kierowców, którzy nie czują się pewnie podczas jazdy.

Zdecydowanie się na nowoczesne nawigacje samochodowe pozwala na korzystanie z tego rodzaju funkcjonalności. Przekłada się to na podniesienie komfortu jazdy kierowcy, zwiększenie jego bezpieczeństwa na drodze oraz szybsze docieranie do wyznaczonego celu.

Jak wykonać konwersję USA na EU?

Nawigacje samochodowe to niezwykle przydatne urządzenia, które wykorzystywane są przez wielu kierowców na całym świecie. Pozwalają one na znaczne ułatwienie poruszania się po ulicach – szczególnie większych miast, czy podczas dłuższych podróży. Jednak kupując zagraniczne samochody, np. amerykańskie nawigacja wczytane ma mapy wyłącznie amerykańskie. Konieczna jest wtedy konwersja na mapy europejskie - jak to zrobić? W naszej firmie aktualizujemy mapy, systemy nawigacyjne, a także języki nawigacji. Pozwala to dostosować posiadane urządzenie do indywidualnych potrzeb i polskich standardów, co znacznie ułatwi wykorzystywanie nawigacji samochodowej przez rodzimych kierowców.

Konwersja USA na EU – dla kogo?

Działalność naszej firmy opiera się na instalacji polskiego menu i lektora, aktualizacjach systemowych w różnego rodzaju nawigacjach samochodowych. Cała konwersja USA na EU polega na dostosowaniu map, danych, języka i całego systemu USA do standardów europejskich. Jest to rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie w urządzeniu niezwykle prostego i intuicyjnego w obsłudze menu w języku polskim. Oferta konwersji map USA na EU skierowana jest do szerokiej gamy nawigacji samochodowych, co pozwala na skorzystanie z tej usługi znacznej większości kierowców.

Konwersja USA na EU - co zyskujesz?

Zdecydowanie się na konwersję map, danych i języka USA na EU jest niezwykle przydatnym rozwiązaniem podczas regularnego wykorzystywania nawigacji samochodowej. W znacznym stopniu przekłada się to na komfort stosowania tego typu udogodnienia oraz sprawia, ze cały system nawigacyjny jest przyjazny dla użytkownika. Zainstalowanie polskiej wersji językowej w nawigacji samochodowej sprawia, że jest ona prosta i przystępna dla użytkownika zarówno na poziomie wizualnym oraz głosowym. Kierowca rozumie wszelkie znajdujące się w nawigacji wskazówki, mapy oraz komunikaty, co znacznie ułatwia jazdę i pozwala się na niej w pełni skupić. Nie ma konieczności ciągłego zerkania na ekran, ponieważ polski lektor na bieżąco informuje o przebiegu danej trasy i dalszych krokach. Kierowca jest przez nawigację odpowiednio prowadzony, co pozwala zmniejszyć stres związany z prowadzeniem samochodu. Jest to szczególnie ważne podczas dłuższych i zagranicznych wyjazdów.

Tłumaczenia nawigacji dla Jeepa? To możliwe!

W Polsce nie brakuje miłośników amerykańskich samochodów. Wśród nich wyróżnia się marka Jeep, która tworzy auta do jazdy terenowej i nie tylko. Nic dziwnego, że są kierowcy, którzy rozważają zakup właśnie tego pojazdu. Kusi ich komfort i najwyższa jakość samochodu. Jest jednak rzecz, która może ich powstrzymać przed kupnem - to brak polskiej nawigacji. Okazuje się, że nie musi to być żaden problem!

Brak polskiej nawigacji dla Jeepa - co zrobić?

Co zrobić w przypadku, gdy w nawigacji Jeepa nie mamy możliwości włączenia polskiej nawigacji? Pierwsza myśl to korzystanie z wersji anglojęzycznej. Wielu kierowców zna ten język co najmniej w stopniu komunikatywnym. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nasze reakcje będą spowolnione. Zawsze odpowiadamy szybciej na komendy w języku ojczystym. Problematyczne jest także to, że słuchanie takiej nawigacji wymaga więcej skupienia. Na dłuższą metę będzie to po prostu męczące. Co więc warto zrobić w zamian? Istnieje możliwość skorzystania z profesjonalnego tłumaczenia nawigacji. Oferuje je na szczęście nasza firma.

Nawigacja dla Jeepa po polsku!

Jesteśmy firmą Fabryczne.pl, która od lat zajmuje się tłumaczeniem obcojęzycznych nawigacji. Opracowaliśmy również tłumaczenie nawigacji dla Jeepa: https://fabryczne.pl/pl/catalog/JEEP. Są dostępne polskie modele oprogramowania JEEP MyGig RHB 430N, JEEP MyGig RHW 730N, JEEP MyGig RHR 730N, JEEP UCONNECT 8.4 PANASONIC oraz JEEP UCONNECT 8.4 RA3 RA4. Można liczyć zarówno na polskie menu jeep, a także lektora w języku ojczystym. W wybranych pojazdach dostępne jest sterowanie głosowe po polsku. Gwarantujemy także zmianę regionu (USA, Kanada i inne) na europejski (radio, nawigacja, DVD itd.) oraz najnowszą mapę Polski i Europy. Wprowadzenie tych zmian nie wymaga żadnej ingerencji w urządzenie, wszystko odbywa się z poziomu ustawień oprogramowania. W razie jakichkolwiek problemów można liczyć na profesjonalny serwis nawigacji. System jest czytelny i prosty w obsłudze, dzięki czemu kierowca bez problemu dotrze do celu, posłucha ulubionej stacji muzycznej czy odbierze telefon. Rozważając kupno amerykańskiego samochodu, warto pamiętać, że dostępne jest tłumaczenie nawigacji dla Jeepa. Można więc w komfortowych warunkach podróżować polskimi drogami za pomocą auta wyprodukowanego w innym kraju. Kierowca może posługiwać się nawigacją na różne sposoby, tłumaczenie dotyczy zarówno warstwy wizualnej (menu), jak i głosowej (lektor). Teraz bez przeszkód można ruszać swoim ukochanym Jeepem w daleką drogę!

Dlaczego nawigację mieć lepiej po polsku?

Czy warto mieć nawigację w języku polskim? Choć odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, wcale tak nie jest. Jeden kierowca stwierdzi, że obcojęzyczna nawigacja to forma nauki nowych słów. Inny z kolei machnie ręką i stwierdzi, że będzie po prostu patrzył na mapę i sobie poradzi. Czy, aby na pewno? Warto mieć zawsze na uwadze, że prowadzenie samochodu to ogromna odpowiedzialność, a nie czas na naukę czy zgadywanie, czy obrany kierunek jest na pewno tym właściwym.

Nawigacja po polsku

Coraz większa liczba osób posługuje się większą ilością języków, niż tylko tym ojczystym. Prawda jest jednak taka, że najszybciej myślimy właśnie w języku polskim. Przekłada się to na szybkość reakcji, co na drodze jest sprawą kluczową. Inna kwestia jest taka, że na polskich komunikatach nie trzeba się specjalnie skupiać, podczas gdy te obcojęzyczne wymagają on nas więcej uwagi. Może to obniżyć naszą czujność. Ale to nie jedyna wada. Wielogodzinne wsłuchiwanie się w treści podawane w innym języku jest zwyczajnie męczące. Będzie się to dawać we znaki przede wszystkim na długich trasach. Warto także się zastanowić, czy mapa w innym języku jest faktycznie tak łatwa do zrozumienia, jak w języku polskim? Inne nazwy miejscowości mogą powodować w głowie duży zamęt. Lepiej więc z góry postawić na nawigację po polsku.

Jak zadbać o polską nawigację?

Często jednak pojawia się istotny problem, gdyż nawigacje w języku polskim do samochodu nie zawsze są dostępne. Tyczy się to zwłaszcza aut kupowanych za granicą a zwłaszcza produkowane na inne rynki. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na posługiwanie się oprogramowaniem w obcym języku. Istnieje możliwość zmiany języka i przetłumaczenia całej nawigacji na język polski. Od lat zajmuje się tym firma Fabryczne.pl, która spolszczyła już GPSy dla najróżniejszych modeli samochodów. Tłumaczenie dostępne są na poziomie wizualnym (nawigacje z polskim menu), jak i słuchowym (polski lektor w nawigacji). Dzięki temu każdy może korzystać z systemu w taki sposób, jaki preferuje. To świetna wiadomość również dla osób, które w ogóle nie posługują się obcymi językami. Teraz to bez znaczenia. Mogą oni śmiało wsiąść za kierownicą auta zza granicy.

Bycie kierowcą to odpowiedzialność za zdrowie i życie swoje, jak i innych. Warto więc zadbać o swój komfort w trakcie podróży. Trudność ze zrozumieniem nawigacji naraża na stres i wypadki, a także niepotrzebnie wydłuża drogę do celu, jeśli się gdzieś zgubimy. Można ona spowodować pominięcie ważnego zjazdu czy zgubienie ważnego punktu na trasie. Na szczęście coraz większa liczba obcojęzycznych nawigacji może zostać przetłumaczona, znacząco ułatwiając codzienne życie i przejazdy.

Aktualizacja map w GPS - dlaczego to takie ważne?

Jeszcze nie tak dawno, aby sprawnie poruszać się po drogach i zawsze trafiać do celu podróży potrzebowaliśmy aktualnej mapy drogowej. Korzystanie z niej nie było jednak najprostszą sprawą, dlatego chętnie z niej zrezygnowaliśmy, kiedy zastąpiła ją nawigacja. Nie ma chyba kierowcy, który by z niej nie korzystał. I choć czasami potrafi wyprowadzić nas na manowce, to już nie wyobrażamy sobie bez niej podróży. Aby jednak prawidłowo pokazywała jej trasę, musi być regularnie aktualizowana.

Dlaczego należy aktualizować nawigację

Samochodowa nawigacja, bez względu czy ta fabrycznie montowana, czy też zainstalowana w aucie jako osobne urządzenie, ma za zadanie wyznaczyć nam optymalną trasę przejazdu i za pomocą komend głosowych oraz pojawiających się na jej wyświetlaczu obrazu graficznego naszej trasy doprowadzić do wyznaczonego celu. Najważniejszym elementem nawigacji są mapy, dlatego tak ważne jest, aby były one aktualne. Niezaktualizowana nawigacja nie będzie wielce pomocna w podróży, co więcej, może nieprawidłowo wskazać trasę przejazdu, a nawet pokierować na drogi, które już nie istnieją lub są tymczasowo wyłączone z ruchu. Regularna aktualizacja map jest zatem koniecznością, dzięki niej nasza nawigacja będzie funkcjonalnie służyła i zawsze doprowadzi do celu podróży.

Jak prawidłowo zaktualizować nawigację

Im częściej aktualizujemy mapy, tym większe prawdopodobieństwo, że nasza nawigacja prawidłowo wyznacza trasę naszego przejazdu. W Polsce sieć drogowych połączeń dość dynamicznie się zmienia, co więcej, baza adresów wciąż nie jest kompletna, dlatego jest systematycznie uzupełniana. Aktualizacja map w nawigacji powinna być zatem przeprowadzana przynajmniej raz w roku. Niestety nie zawsze jest to bezpłatna usługa. Niektórzy producenci pobierają opłaty za wgranie nowej mapy, inni udostępniają je za darmo, niemniej instalacja takiej aktualizacji może przysporzyć niemało problemów. Nie każdy jest w stanie sobie z nią poradzić, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Samodzielnie czy z pomocą specjalistów

Aktualizacja map w nawigacji to z pozoru łatwa sprawa, ale kiedy nie mamy pewności, że sami uporamy się z tym zadaniem lepiej udać się do specjalisty, który zrobi to profesjonalnie. Fachowo zajmuje się tym nasza firma Fabryczne.pl. Szybko i sprawnie instalujemy nowe oprogramowanie, wprowadzamy zaktualizowane dane do systemu operacyjnego nawigacji czy też pobieramy aktualne pliki ze strony producenta. Dzięki temu sprzęt będzie działał bez zarzutu i zawsze pokaże prawidłową drogę do celu.

INFINITI IN TOUCH SD

Dla pojazdów z jednym monitorem INFINITI IN TOUCH GEN 5 prace także zostały ukończone.

Teraz klienci którzy zakupili auto z innego rynku niż europejski (USA, KANADA, itd) mogą w pełni korzystać z zalet systemu w języku polskim, słuchać swoich ulubionych audycji radiowych na wszystkich częstotliwościach (zarówno parzystych, jak i nieparzystych).

Jest też dobra informacja dla aut z rynku europejskiego - właściciel nie jest skazany na aktualizację map w serwisie, teraz jako alternatywę dla serwisu, także oferujemy aktualizacje map.

Jak to u nas zwykle bywa wszystko bez demontażu auta i z bezpłatnym dojazdem na terenie całego kraju!

Wiecej informacji po kliknięciu tego tekstu.

INFINITI IN TOUCH SD DUAL MONITOR

Po niespełna pół roku pracy prezenutujemy nowy sytem w naszym portfolio INFINITI IN TOUCH GEN 5 DUAL MONITOR

Teraz klienci którzy zakupili auto z innego rynku niż europejski (USA, KANADA, itd) mogą w pełni korzystać z zalet systemu w języku polskim, słuchać swoich ulubionych audycji radiowych na wszystkich częstotliwościach (zarówno parzystych, jak i nieparzystych).

Jest też dobra informacja dla aut z rynku europejskiego - właściciel nie jest skazany na aktualizację map w serwisie, teraz jako alternatywę dla serwisu, także oferujemy aktualizacje map.

Jak to u nas zwykle bywa wszystko bez demontażu auta i z bezpłatnym dojazdem na terenie całego kraju!

Wiecej informacji po kliknięciu tego tekstu.

Jaguar

Jest Land Rover, a więc i Jaguar nie mógł pozostać w tyle.

Systemy Jaguar InControl Touch Pro / InControl Touch Pro Duo w autach sprowadzonych z innych rynków niż Europa, także doczekały się konwersji.

Teraz klienci mogą w pełni korzystać z zalet systemu w języku polskim, a także słuchać swoich ulubionych audycji radiowych na wszystkich częstotliwościach (zarówno parzystych, jak i nieparzystych).

Jest też dobra informacja dla aut z rynku europejskiego - właściciel nie jest skazany na aktualizację map w serwisie, teraz jako alternatywę dla serwisu, także oferujemy aktualizacje map.

Włączenie funkcji CarPlay i Android Auto także nie stanowi problemu.

Wiecej informacji po kliknięciu tego tekstu.

Land Rover

Klient nasz Pan.

Zgodnie z tą dewizą i na prośby naszych klientów systemy Land Rover InControl Touch Pro / InControl Touch Pro Duo w autach sprowadzonych z innych rynków niż Europa, także doczekały się konwersji.

Teraz klienci mogą w pełni korzystać z zalet systemu w języku polskim, a także słuchać swoich ulubionych audycji radiowych, na wszystkich częstotliwościach (zarówno parzystych jaki i nieparzystych).

Jest też dobra informacja dla aut z rynku europejskiego - właściciel nie jest skazany na aktualizację map w serwisie, teraz jako alternatywę dla serwisu także oferujemy aktualizacje map.

Włączenie funkcji CarPlay i Android Auto także nie stanowi problemu.

Wiecej informacji po kliknięciu tego tekstu.

Porsche MH2P

Opracowaliśmy system w Audi, więc czas na Porsche, systemy podobne więc praca poszła gładko.

Teraz także właściciele aut Porsche z dotykowym systemem PORSCHE MH2P także mogą cieszyć się polskim językiem i najnowszymi mapami Europy.

Wiecej informacji po kliknięciu tego tekstu.

Audi MH2P

Najnowszy system koncernu Audi, następca MIB2, dotykowy MH2P już w naszej ofercie.

Na pierwszy ogień poszły modele A6 A7 A8 i Q8.

W końcu klienci którzy sprowadzili auta z innych rynków niż Europa, mogą cieszyć się językiem polskim i najnowszymi mapami Europy.

Wiecej informacji po kliknięciu tego tekstu.

Zapraszamy do kontaktu.

Toyota

System Toyoty Entune ( z mapą na karcie micro SD ) doczekał się spolszczenia.

Pasuje do naprawdę wielu modeli Toyoty.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą.

Wiecej informacji po kliknięciu tego tekstu.

Jeep

Pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja map do aut Jeep z systemem uConnect 84 RG4 VP4.

Pasuje do wszystkich aut europejskich od 2013 do 2018 roku.

Obecna wersja to wydanie z 2020/21 roku.

Zapraszamy do kontaktu i aktualizacji.